b

wtorek, 21 października 2014

Off Marina i Design Day.

Off Marina.
Zabytkowy budynek na Chmielewskiego 18 to do niedawna zapomniane miejsce Szczecina. Miejsce z przepiękną i zaskakującą historią.


 
 
W XIX w. był tu kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy z teatrem, restauracjami i zwierzyńcem, to miejsce gdzie później funkcjonowała fabryka serów, a w czasie drugiej wojnie obóz pracy przymusowej,  następnie po wojnie spółdzielnia pracy " Meblosprzęt ".
Obecnie OFF Marina to miejsce twórczych spotkań twórczych ludzi, której celem jest stworzenie, wspierającej się grupy zachodniopomorskich przedsiębiorców.
1000 m2. 1000m2 przepełnionych kulturą ,sztuką i kreatywnością.Mam wrażenie , że współczesna działalność kulturalna to swoisty powrót do korzeni tego miejsca.

Zaciekawiłam Was ? Zapraszam na strony OFF Marina.Design Day.To wydarzenie ostatniej niedzieli.
Blisko 60 wystaw ludzi kreatywnych, ludzi z pasją, z pomysłem na design.
Tego dnia można było zobaczyć piękne meble, ekologiczne ubrania,   nietypowe oświetlenie i pieczołowicie uszyte patchworki. Design był na każdym metrze hali.
Ja również spróbowałam swoich sił by zaistnieć na mapie szczecińskiej przedsiębiorczości.


Wartość dodana ? Dla mnie ?  Oczywiście to możliwość nawiązania nowych znajomości, odbycie ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń. Tu pozdrawiam sympatyczny duet z Bouwer Custom Guitars który stworzył kolejny duet "muzyka i design", radosną Kreatorkę kolorowych tapicerowanych mebli Deca , Anię z Zielonej Mody pełnej kwiatów, moje Sąsiadki Dziewczyny szyjące i Panią Beatę Wasser Klubu Kobiet Północnej Izby Gospodarczej-  jest chęć wzajemnej pomocy i wsparcia, Kobiety , lokalny rynek idealne dla nas połączenie dla przyszłej koprodukcji :-)
To również miłe spotkania. Uściski dla Sylwii z Córką, Małgosi, Czarków, Malwiny, Doroty i  Karoliny z Houseloves - zajrzyjcie koniecznie do Karoli, bo tam kolejna relacja z Design Day.

Niedzielne wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem.
Ciekawi wystawcy, muzyka na żywo i tłumy ... tłumy ludzi spragnionych spotkań z kulturą i sztuką. Jest głód na takie wydarzenia :-) To bardzo pozytywny odgłos.
Design Day to piękny debiut organizatorów Moniki Petryczko i Marcina Raubo !!! Nic innego nie pozostaje mi jak po prostu POGRATULOWAĆ !

A ja już czekam na kolejne, ciekawe & inspirujące spotkania !
OFF Marina. Przystań kultury.

Wolff -ianka


7 komentarzy:

 1. więcej takich wydarzeń...proszę:) może teraz targ śniadaniowy?

  OdpowiedzUsuń
 2. niezwykła impreza. Cieszę, że w końcu i tu w Szczecinie się coś dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne wydarzenie,pozdrawiam;))

  OdpowiedzUsuń
 4. O rety, czemu nie miałam o tym pojęcia?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mnie zainteresowała historia miejsca, gdzie odbył się Design Day. Dziękuję za Twój trud, by to opisać :)
  A samo wydarzenie - jak dla mnie BOMBA!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny :-)
Do miłego & mam nadzieję następnego !